rozhodnutí soudu

Muž měl zneužívat malé děti i kojence, dostal osm a půl roku

Téma:

Vrchní soud v Olomouci potvrdil trest pro Radka Kudličku, který podle obžaloby sexuálně zneužíval malé děti. Své oběti lákal na projížďky na koni a poté je měl zatáhnout do stájí. Za zločiny znásilnění, sexuální nátlak a zneužití dítěte k výrobě pornografie by měl za mřížemi strávit 8 a půl roku.

Případ zneužívání dětí se na Brněnsku měl odehrávatl šest let. Rodiče, kteří své malé dcery svěřovali Kudličkovi (45), neměli tušení, jakou lest na ně a jejich ratolesti používal. Děti, většinou šlo o batolata, někdy i kojence, lákal na ranč k projížďkám na koních a ponících.

 

Poté je měl ve stájích osahávat a znásilňovat. Toto jednání si navíc podle policie fotil a natáčel na telefon. Děti pak upravil a předal je nic netušícím rodičům.

 

A právě stovky fotografií a videozáznamů pomohly muže usvědčit. Krajský soud v Brně i olomoucký vrchní soud mu prokázaly tři případy zvlášť závažných zločinů znásilnění a tři případy sexuálního nátlaku. Ve věznici s ostrahou by měl strávit osm a půl roku, musí se také podrobit ústavnímu sexuologickému léčení.

 

 

"Nejvyšší trest bych mu dala. Aby byly ochráněné ty děti, které potká, až se vrátí z vězení. Byl jednou trestaný už, proč si z toho trestu nevzal příklad a neléčil se?" ptá se příbuzná jedné z obětí.

 

Přestože kriminalisté mají všechny fotky a videa zneužitých dětí, některé Kudličkovy oběti se jim dodnes nepodařilo identifikovat.
 

Zdeněk Čík/klma tn.cz / TV Nova