Středočeský kraj

Řidič kamionu byl bezmocný, pod kola mu skočil mladý muž

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 17.2. 2020 14:40
Téma:

Nepředstavitelně hrůzný zážitek má za sebou řidič kamionu, pod jehož koly se v pondělí rozhodl ukončit svůj život 28letý muž. Ten se k sebevražednému skoku odhodlal poblíž Bystřice na Benešovsku, nedaleko odbočky na Tomice. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému a bystřičtí strážníci odváděli dopravu odklonem přes Drachkov.

Bystřičtí strážníci dorazili na místo zhruba v 10 hodin ráno. Podle dostupných informací policie nejprve vyjížděla k dopravní nehodě s těžkým zraněním, až na místě se ukázalo, k jaké tragédii vlastně došlo.

 

Kamioňák, který v tu dobu nedaleko Bystřice projížděl, byl jen ve špatnou dobu na špatném místě. Mladý muž se rozhodl spáchat sebevraždu a pod rozjetý kamion sám skočil. I přes okamžitou pomoc a resuscitaci na místě zemřel.

 

 

Otřesený řidič kamionu neměl nejmenší šanci střetu zabránit. Jeho nevinu potvrdila i policie. "Silnice byla v místě nehody uzavřená zhruba do půl druhé. Cizí zavinění bylo šetřením vyloučeno. Test na alkohol u řidiče nákladního vozu byl negativní. U usmrceného muže byla nařízena soudní pitva," řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

 

"Asistovali jsme u tragické dopravní nehody na silnici I/3 u odbočky na Tomice. Při příjezdu už na místě zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému. Hlídka během vyšetřování nehody odkláněla provoz na objízdnou trasu ze silnice I/3 na obec Drachkov. Přes veškerou snahu záchranných složek se nepodařilo osobu zachránit a zasahující lékař musel konstatovat smrt," informovala bystřická městská policie na svém facebooku.

 Podle informací policie kamioňák 28letého muže srazil na zhruba 25. kilometru na silnici I. třídy, spojující dálnici D1 s Benešovem, Táborem, Českými Budějovicemi a Rakouskem. Řidič nákladního auta neměl šanci srážce jakkoli zabránit."Podobný způsob ukončení vlastního života není příliš častý. Mnohem častější jsou skoky pod vlak či z mostu. Okolnosti, které muže k jeho činu vedly, jsou předmětem šetření," dodává Richterová s tím, že nikdo jiný nebyl zraněn.

TN.cz