Dejte pozor

Někdo nás lákal do auta, tvrdily děti. Policie řekla, jak to bylo

Muž mluví s malými dívkami - ilustrační foto
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto
Téma:

Jihomoravští policisté popřeli, že by v Tišnově neznámý muž lákal malé chlapce do auta. V úterý varovali tišnovští strážníci, že řeší dva takové případy. Podle policistů si ale chlapci vše vymysleli.

Zpráva o tom, že neznámý muž lákal děti do auta, se Tišnovem začala šířit v pondělí. V úterý na případ upozornili i strážníci, když město na oficiálním facebookovém profilu zveřejnilo jejich varování. Policisté teď ale vylučují, že by se v Tišnově něco takového dělo.


"Z výslechu dětí, které měly být osloveny, vyplynulo, že ve dvou případech si událost zcela vymyslely. Jeden žák uvedl, že kohosi slyšel volat něco z auta, ale nevyloučil možnost, že výzva mohla směřovat k ženě, která šla několik kroků před ním. Prověřením nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu ani jiného protiprávního jednání," uvedl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

 

Strážníci v úterý uvedli, že prověřují dva podobné případy. Podle strážníka Jiřího Sokola měl muž chlapce lákat poblíž základní školy na náměstí 28. října. V pondělí je na potencionálně nebezpečného muže přišla upozornit maminka s malým chlapcem.

 

"Ten nám sdělil, že po cestě ze školy u něj zastavilo vozidlo, do kterého jej lákal muž za účelem svezení. Dále uvedl, že minulý týden se podobný případ stal jeho kamarádovi, který šel v podvečerních hodinách ze sportovního tréninku," uvedl Sokol pro web idnes.cz.

 

 

Podle strážníků se měl muž nejspíš pohybuje v černé Škodě Octavia. Strážníci žádají rodiče, aby poučili děti, že k cizím lidem nemají nasedat a aby v případě, že se jim něco podobného stane, to hned nahlásili ve škole, na čísle městské policie, nebo na tísňové lince policie.

 

Na sobě měl mít muž černou čepici, černou bundu a tmavé brýle. Strážníci doufali, že by jeho vůz mohl někdo vyfotit či si alespoň zapsat poznávací značku. Policisté ale uvedli, že žádné podobné oznámení již neprověřují.

vbo TN.cz