Rozsudek soudu

Muž na drogách zabil sekáčkem svého domácího! Dostal 18 let vězení

Petr Zapletal
Petr Zapletal
12.1. 2021 21:45
Téma:

Olomoucký vrchní soud v úterý potvrdil 18leté vězení muži, který napadl sekáčkem na maso svého domácího. Případ se stal loni 1. února v Bedihošti na Prostějovsku. Vážně zraněný senior po několika dnech zemřel v nemocnici.

Vše se odehrálo v domě na okraji Bedihoště. Útočník, který tam s přítelkyní žil v podnájmu, na 69letého, nic netušícího muže podle soudu zaútočil. "Rozrazil dveře a poškozenému zasadil osmnáct ran do hlavy a devět ran do rukou,“ popsal mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Stanislav Cik.


Obžalovaný se po celou dobu bránil tím, že vraždit nechtěl. To mu ale soudy neuvěřily. "Čin byl uvážený, byl učiněn zvlášť surovým způsobem. Násilí, kterého se dopustil obžalovaný, bylo zcela mimořádné, extrémního rázu,“ řekl státní zástupce Jaroslav Kouřil.


Těžce zraněný senior zemřel po několika dnech v nemocnici. Tamní obyvatelé od začátku spekulovali, že motivem mohly být peníze. Útočník žil v domě v podnájmu. Vzájemné problémy mezi muži se prý táhly delší dobu.

 


"Chtěl za každou cenu na tom domě vydělávat. Proto žil dole a nahoře ty pokoje pronajímal. Chtěl z toho žít,“ myslí si jeden z obyvatelů Bedihoště.


"Příčinou jednání bylo ukončení nájmu ze strany oběti, svou roli bezesporu hrálo předchozí užití pervitinu,“ doplnil Kouřil.


Malá Bedihošť jakoby podobné tragédie přitahovala. Před časem tam střelbou ukončil život 86letého seniora jeho zeť. Ten nevydržel desítky let trvající týrání své ženy a jeho samého. Soudy ho za vraždu poslaly na 13 let za mříže.

ls TN.cz