česká pošta

Muž na zásilku čeká měsíce! Místo v Přerově se objevila v Chorvatsku

Doručování balíků
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Od února pan Miroslav čeká na zásilku, která byla poslaná z Holandska a doručena mu měla být do Přerova. Když však ani po dvou měsících nic neobdržel, obrátil se na Českou poštu. Po dlouhém pátrání se mu podařilo zjistit, že se zásilka sice dostala do Česka, ale poté doputovala až do chorvatského Záhřebu.

Pan Miroslav obdržel od České pošty v únoru informaci o tom, že byla jeho zásilka, poslaná z Holandska, převzata do přepravy. Po šedesáti dnech se však na poštu obrátil s tím, že mu zásilka stále nebyla doručena.

 

Odpovědí mu bylo, že o jeho balíku nejsou k dispozici žádné informace, a proto by měl raději kontaktovat odesílatele. Pan Miroslav nechápal, jak je možné, že pošta nedokáže údaje zveřejněné na jejich stránkách vystopovat. Šel tedy na pobočku v Přerově, kde zjistil, že se zásilka nachází v chorvatském Záhřebu, a to i přesto, že už byla v Praze.

 

Tato informace ho velmi naštvala a rozhodl se napsat i ombudsmanovi České pošty. "Je to směšné i smutné zároveň, jak zásilka z Prahy nedojede do Přerova, ale do Záhřebu v Chorvatsku. Asi ji poslali na dovolenou," napsal pan Miroslav redakci TN.cz.

 

Podle něj mu zaměstnanci na poště doporučili, aby se obrátil na odesílatele, který zahájí reklamaci. Bez ní prý nemůže být zásilka totiž vypátrána. Reklamaci odesílatel může však provést do šesti měsíců od podání zásilky. Je to stanoveno Aktem Světové poštovní unie – Istanbul 2016, který upravuje vzájemné vztahy poštovních operátorů.

 

 

Odesílatel má také nárok na náhradu, ale do té doby, dokud zásilka není doručena. Pan Miroslav však může uplatnit tzv. "obrácenou" reklamaci, pokud však předloží originální podací lístek. Náhradu ale stejně obdrží ten, kdo zásilku poslal.

 

Ten, ale může postoupit právo na náhradu adresátovi, uvedl v dopise panu Miroslavovi specializovaný útvar provozní kontroly a reklamace České pošty. "Z jednoduchého doručení zásilky v republice je cesta kolem světa," dodal Miroslav.

reg TN.cz