Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

zvláštní tvrzení

Muž naboural a policii nadýchal. "Pil jsem až po nehodě," tvrdí

Muž naboural a policii nadýchal
Zdroj: Policie

Policie vyšetřuje dopravní nehodu, u které se poranil 61letý řidič. Dechová zkouška prokázala, že byl v silně podnapilém stavu. Muž tvrdí, že se opil až po nehodě.

"Tachovští dopravní policisté přijali v sobotu 15. 6. oznámení o nehodě, která se stala na silnici mezi obcemi Tisová a Staré Sedliště," uvedla v pondělí policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

 

"Ve směru od Tisové jel s vozidlem značky Ford Fiesta 61letý muž, který uvedl, že jej mělo předjíždět neznámé osobní vozidlo, kterého se lekl, strhl řízení vpravo a vyjel mimo komunikaci, kde narazil čelně do nájezdu na pole," popsala nehodu policejní mluvčí.

 

 

Auto se po nehodě několikrát přetočilo přes střechu. Řidič ve vozidle převážel několik nezajištěných dřevěných prken, které ho při havárii poranily. "Po nehodě odešel do místa svého bydliště, kde dle svého tvrzení požil několik piv a panáků tvrdého alkoholu. Poté se vrátil na místo dopravní nehody, kam přijela následně i hlídka policistů, která s řidičem provedla dechovou zkoušku," dodala mluvčí.

 

Přístroj naměřil 1,67 a 1,82 promile alkoholu. Na místo byla přivolána také záchranná služba, která zraněného muže ošetřila a z místa převezla do nemocnice na další vyšetření. "Vzniklou škodu policisté odhadli na 30 000 korun. Nehodou se i nadále zabývají a čekají na výsledky lékařského vyšetření a provedeného odběru krve," zakončila mluvčí.

 

mik TN.cz