policejní vyšetřování

Muž naletěl údajné příslušnici armády, na převoz peněz jí poslal 400 tisíc

Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 3. 7. 2020
Téma:

Internetové prostředí skrývá mimo jiné i velká rizika. Přesvědčil se o tom muž z Jičínska, který údajné příslušnici armády USA poslal neuvěřitelných 400 tisíc výměnou za to, že se s ním rozdělí o kořist z operací proti Talibanu.

Poškozený si v roce 2018 všiml na internetu inzerátu od údajné ženy, která se vydávala za příslušnici armády Spojených států amerických. Ta měla muži říct, že při operacích proti Talibanu přišla k většímu množství peněz a měla v úmyslu je převést do naší země.

 

"Za peněžitou výpomoc při přepravě peněz měla nabízet následnou finanční provizi. Muž se nechal oklamat a přistoupil na podezřelou nabídku s vidinou lehce nabytých peněz. Tím to však celé neskončilo. Další vyžádané podezřelé platby následovaly," popsal mluvčí policie Aleš Brendl.

 

Přišly poplatky za proclení, přepravní náklady i poplatek za uvolnění zadržené zásilky. Podvedený ze svého účtu zaplatil nakonec neuvěřitelných 400 tisíc korun.

 

 

"Podvodník případně podvodníci se tak měli svým jednáním dopustit trestného činu podvodu, za který mohou v případě dopadení a prokázání viny skončit na pět let za mřížemi," doplnil Brendl.

TN.cz