pachatelem je zahradník

Muž našel na zemi pistoli, pak ji ale zapomněl v centru města

Téma:

Kriminalisté v Prostějově vyšetřují trestný čin nedovoleného ozbrojování, který měl spáchat zahradník. Při práci našel pistoli s náboji, kterou si nechal. Po měsíci se ji rozhodl odnést na policii. Mezitím se ale zastavil v hospodě a cestou z ní zapomněl zbraň v centru města. Muži teď hrozí až dvouleté vězení.

Prostějov, listopad loňského roku. Muž (37), který měl na starosti údržbu zeleně, čistil a upravoval křoviny. Při práci si všiml, že na zemi leží stará pistole i s náboji v zásobníku. Zbraň vzal a zamkl ji do své skříňky v šatně. K tomu, že ji odevzdá na policii, se odhodlal až zhruba po měsíci, tedy v polovině prosince.

 

Než přišel na služebnu, zašel ještě do hospody, zůstal tam ale až do tří hodin do rána. Cestou domů se v centru Prostějova zastavil ke krátkému odpočinku na lavičce, kde pistoli nechal ležet. Zapomněl tam i svou peněženku.

 

Toho si brzy ráno všimla žena, která šlo kolem. Ta hned nález oznámila na policii. Kriminalisté teď mimo jiné zkoumají, jestli zbraní někdo v minulosti nespáchal nějaký trestný čin.

 

 

Přestože se zapomnětlivý muž k dočasnému držení pistole přiznal, za nedovolené ozbrojování by mohl strávit až dva roky za mřížemi.
 

Zdeněk Čík/klma tn.cz / TV Nova