unikátní video

Muž natočil souboj medvěda a kance, teď celé setkání popsal

Téma:

Potkat v českých lesích medvěda se mnoha lidem nepodaří za celý život, vidět ho během lovu je ještě vzácnější, spatřit ho, jak si troufne na divoké prase, je už poměrně unikátní záležitost. A přesně to se poštěstilo členovi myslivecké stráže, který popsal své pocity z tohoto setkání.

V úterý po poledni zažil Radim Velička skutečně netradiční setkání, v honitbě totiž narazil na medvěda, který zápasil s divokým prasetem. Celou situaci se mu také podařilo natočit a o své netradiční setkání se tak mohl podělit.

 

Lidem přišlo nebezpečné, z jaké vzdálenosti člen myslivecké stráže medvěda točí, mnozí by dle jejich slov ani nevylezli z auta. "Já jsem z auta nevystupoval, zakrmoval jsem a medvěda jsem zahlédl, jak honí toho kňoura," popsal Velička první okamžiky a dodal: "Trošku jsem počítal s tím, že se může něco stát, ale v tu chvíli touha po vidění byla větší než strach. A pocity byly nepopsatelné, úžasné."

 

Mnoho lidí na sociálních sítích namítalo, že celá situace vypadá spíše jako hra dvou mláďat a že o nic nešlo. "Z mého pohledu to mladé kusy byly, ale nešlo o hru. Bylo to na vážno, jen ten medvěd je ještě mladý a učí se lovit. Přesně věděl, co chce. Kanec dopadl podle přání medvěda. Oba zatáhli za horizont, kde se po krátké chvíli ozvalo poslední kviknutí a bylo po všem," zhodnotil Velička.

 

Za horizont Velička už raději nešel, nechtěl medvěda dál rušit. O tom, že situace byla nebezpečná, není pochyb, hrozbu si člen myslivecké stráže moc dobře uvědomoval.

 

 

"Když medvěd zatáhl kňourka k potoku, začal mě sledovat a přemýšlel kdoví o čem. On se asi bál, že mu chci vzít úlovek. Nevím, možná by zaútočil, možná ne," popsal Velička s tím, že by pravděpodobně nic nestihl, kdyby se na něj zvíře zaměřilo.

 

Mladý medvěd se v oblasti dost možná ještě zdržuje, v okolí je po něm stále hodně stop. Lidé by se proto kvůli možnému nebezpečí měli oblasti honitby Břestový vyhnout.

klma TN.cz