Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 12. 2017
soudní líčení

Malý George v ohrožení! Muž chystal s teroristy IS jeho vraždu

Prince George/ISIS
Zdroj: Profimedia / facebook

Ve Velké Británii probíhá soud s mužem, který plánoval útok na prince George a naváděl k němu extremisty. Lákal je i k masakrům na dalších místech. Sám se chystal odletět bojovat do Sýrie.

Husnain Rashid posílal svým kontaktům fotografii. Zachycovala siluetu bojovníka ISIS vedle prince. Snímkem měl navádět k útoku proti čtyřletému nástupci trůnu. Podle deníku The Sun fotografie zachycovala také adresu školky, kterou princ George navštěvuje.

 

Byl u ní děsivý vzkaz: "Ani královská rodina nezůstane osamocena". Britský soud dnes muže obvinil z plánování teroristického útoku. Jednatřicetiletý Husnain Rashid u soudu promluvil pouze tehdy, když měl potvrdit svoji totožnost a řekl, že je nevinný.

 

 

U soudu také zaznělo, že plánoval útok na sportovní stadion a židovskou komunitu v Británii. I v dalších případech naváděl extremisty pomocí fotografie, která měla přiblížit detaily o místech vhodných pro útok.

 

Muž se údajně chystal opustit velkou Británii a bojovat za Islámský stát v Sýrii. Rashida vystopovala protiteroristická jednotka ve městě Lancashire. Zadržela ho 22. listopadu. Soud bude pokračovat 20. prosince.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ULIČNÍK: Malý princ George kradl! Neuhodnete, co otci Williamovi sebral

Kate prozradila královské tajemství: Takhle malý George říká královně! Není to roztomilé?
 

ham TN.cz
Reklama