Sousedé cítili zápach

Muž nechal psa v bytě a odstěhoval se jinam! Zvíře zemřelo vysílením

Petr Brzek
Petr Brzek
Aktualizováno 21:48
25.10. 2019 13:05
Téma:
pes

Hlady a žízní utýral svého psa podle policie muž z Hradce Králové. Poté, co se měl odstěhovat za přítelkyní, nechal zvíře v pronajatém bytě bez pomoci. Na zápach a létající hmyz policisty upozornili sousedé.

Záběry z otřesného chovu ve čtvrti Třebeš byly velmi brutální. Pes zemřel na celkové vysílení přímo v kuchyni. "Neměl dostatek pohybu, žíznil a hladověl," popsala policejní mluvčí Iva Kormošová. Zdechlina ležela podle veterinářů mezi kuchyňskou linkou a sporákem minimálně dva měsíce.

 

Na zápach a létající mouchy upozornili policii sousedé s tím, že mají obavy o svého souseda. Jenže ten byl v naprostém pořádku, bydlel u přítelkyně. "Hrozí mu trest odnětí svobody od sedmi měsíců do tří let," doplnila Kormošová.

 

Podle policie utýral křížence plemen labradorský retrívr a kavalír King Charles španěl. Než se odstěhoval, ze začátku ho prý ještě chvíli chodil krmit. "Jeho návštěvy se však tenčily, až přestaly úplně," sdělila policejní mluvčí.

 

 

Podobný případ vyšetřuje už měsíc pardubická policie. V bytě hlídky našly dva vyhladovělé psy, dalšího mrtvého bez hlavy a desítky tlejících potkanů. "V minulosti jsme například řešili již chov prasete v tomto bytě," uvedla mluvčí pardubické městské policie Lucie Klementová.

 

Žena se z bytu odstěhovala poté, co jí údajně zemřel přítel. Pak začala pobývat s bezdomovci a o zvířata se patrně vůbec nestarala. Policisté ji po několika týdnech vypátrali a vyslechli, zatím ji ale z ničeho neobvinili.
 

epa TN.cz