Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

policejní pátrání

Senior nepřišel domů, trpí těžkou demencí! Policie prosí o pomoc

Pátrání - UŠEK FRANTIŠEK
Zdroj: Policie ČR
Policie pátrá po seniorovi

Policie pátrá skoro týden po čtyřiasedmdesátiletém seniorovi, který se nevrátil domů. František Tušek trpí středně těžkou demencí a může být zmatený. Ve středu horská služba našla muže, o kterého se bála jeho přítelkyně, jelikož zmizel a nechal dopis na rozloučenou. Muž ležel u lyžařského vleku v bezvědomí.

Policie pátrá po seniorovi ze Strakonic. František Tušek odešel minulý pátek ze strakonické nemocnice a od té doby ho nikdo neviděl. Senior trpí středně těžkou demencí, jeho chování může být zmatené.

 

"Policisté po pohřešovaném od pátku pátrají po městě, okolí a místech jeho častého pobytu, ale do současné doby bez kladného poznatku. Kdo by měl jakékoli poznatky k pohybu pohřešovaného muže, ať nás kontaktuje na kterékoli služebně policie nebo přímo na lince tísňového volání 158," řekl policejní mluvčí Milan Bajcura.

 

Tušek je vysoký 180 centimetrů, má krátké prošedivělé vlasy, dioptrické brýle a hustý šedivý plnovous. "Jeho současné oblečení není známo," dodal mluvčí.

 

 

Od úterý policie pátrala také po muži, který odjel v úterý na oslavu své kamarádky na Praze 8. Tam však nedorazil. Doma přítelkyně našla jeho mobilní telefon a dopis na rozloučenou. Bála se, že chce spáchat sebevraždu. 

 

Muže se podařilo ve středu vypátrat, ale nacházel se přes sto kilometrů od domova. "Pohřešovaného nalezli dnes v odpoledních hodinách členové Horské služby kousek od lyžařského vleku ve Velké Úpě. Muž byl v bezvědomí převezen do nemocnice. Děkujeme všem, kteří této relaci věnovali pozornost," uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský. 

reg TN.cz