Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 2. 2019
Špatná kontrola

Muž odletěl z Prahy do Británie na cizí pas, zjistil to až doma

Pasová kontrola - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Pasová kontrola - ilustrační foto

Čtyřiačtyřicetiletý Brit Steve Vincent nemůže opustit Českou republiku. Na jeho pas totiž z Prahy odletěl jeho o rok mladší kamarád Allan Poole. Že si pasy prohodili, zjistil Poole až doma. Na cizí doklad přitom prošel čtyřmi kontrolami. Jeho kamarád teď musí v Česku čekat na náhradní doklad.

Nejpřísnějšími kontrolami na letišti by neměla proklouznout ani myš. Na pražském letišti Václava Havla se ale do letadla do Amsterdamu dostal britský turista na pas svého kamaráda.

 

Allan Poole se z Prahy vracel o den dříve, než jeho kamarád Steve Vincent. Na recepci v hotelu v Praze si ale nevědomky prohodili pasy.

 

"Nikdo si toho nevšiml nebo mě nezastavil. Já to zjistil až doma," prozradil listu The Independent Poole. Přitom prošel čtyřmi kontrolami! V neděli ale bez problémů na cizí pas odcestoval z Prahy přes Amsterdam do Newcastlu.

 

Při nástupu do letadel v Praze a v Amsterdamu Poole předkládal svůj pas společně s palubním lístkem, ani na jednom letišti si ale nevšimli, že jméno na lístku a v pase nesouhlasí. V Amsterdamu musel projít pasovou kontrolou, protože opouštěl Schengenský prostor. V Newcastlu pak zase přes britskou imigrační kontrolu.

 

"Dokonce jsem neprošel automatickou pasovkou v Amsterdamu a musel k okénku, ale pustili mě dál," prozradil Pool listu The Independent. Ten podotýká, že Poole a jeho kamarád Vincent si jsou trochu podobní. Při pasové kontrole navíc Poole neukazoval i palubní lístek, aby celníci viděli, že jméno nesouhlasí.

 

 

Zatímco Poole už je v pořádku v Newcastlu, jeho kamarád teď nemůže opustit Prahu a pondělní let zmeškal. Teď čeká, až mu britská ambasáda vystaví nouzový pas, za který musí zaplatit necelé tři tisíce. A zřejmě si bude muset po návratu do vlasti vyřídit i nový pas, protože tím, že mu vystaví náhradní, mu jeho starý zablokují.

 

"Neměli ho pustit do letadla, já jsem teď uvězněný v Praze. Co s tím mám dělat?" zlobil se druhý Brit.

vbo TN.cz
Reklama