nepochopitelné jednání

Muž odpálil v restauraci ohňostroj. Ve vězení může strávit až dva roky

Jan Mareš
Jan Mareš
23.1. 2020 20:20
Téma:

Na stole uvnitř restaurace v centru Prahy ve středu večer odpálil šestatřicetiletý muž ohňostroj. Několik lidí zranil a také poškodil vybavení restaurace. Přivolaní strážníci nakonec zjistili, že muž byl pod vlivem alkoholu i drog.

Uvnitř restaurace nedaleko pražského Klementina v tu chvíli bylo asi šedesát lidí. "Husova 19, máme tady podezření na výtržnost, jeden člověk v plný restauraci odpálil dýmovnici, vykouřilo to celou hospodu," ozvalo se v policejní vysílačce.

 

Lidé v panice vybíhali ze zakouřené hospody z níž se rozléhaly rány ven. Na místo vyrazila i státní policie. "Několik osob utrpělo lehké popáleniny v oblasti končetin, které si nevyžádalo lékařské ošetření. Došlo také k poškození oděvů přítomných lidí," uvedla policejní mluvčí Luce Drábková.

 

Pyrotechnika poničila také vybavení restaurace. Policisté muže zadrželi přímo na místě. Proč krabici s rachejtlemi odpálil uvnitř budovy, vysvětlit nedokázal. "Orientační dechová zkouška potvrdila u muže více než 1,7 promile alkoholu v dechu, pozitivní byl také test na omamné a psychotropní látky," doplnila mluvčí.

 

 

Muž měl být pod vlivem kokainu. Teď je podezřelý z výtržnictví a poškození cizí věci, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest.

Související témata:
reg TN.cz