vyšetřování policie

Muž po útoku psa na dítě utekl! Zpanikařil jsem, tvrdil při výslechu

Martin Klícha
Martin Klícha, Jan Mareš
Aktualizováno 19:56
3.4. 2021 14:44
Téma:

Policisté stále vyšetřují strašlivý případ, při kterém napadl pes malého chlapce. Podle kriminalistů zvíře muži, který ho venčil, pravděpodobně nepatří, má být jeho známé. Nic takového v minulosti pes neudělal. Chlapec skončil s vážnými poraněními v nemocnici.

Incident se stal v parku pod rozhlednou Petřín ve čtvrtek kolem poledne. Roční pes, má jít o liondog bulla, tam zaútočil na teprve čtyřletého chlapce, kterého vážně zranil. Dítě skončilo v nemocnici v umělém spánku. Muž, který psa venčil, se dal po útoku zvířete na útěk.

 

Policie po něm okamžitě vyhlásila pátrání, podezřelý (58) se v pátek večer přihlásil policii. Kriminalisté okamžitě začali s výslechem.

 

"Muž nebyl majitelem psa, pouze ho venčil a jeho jednání si nedokáže vysvětlit a celé události lituje," shrnul výsledky dosavadního vyšetřování v sobotu ráno mluvčí policie Jan Rybanský.

 

Během výslechu muž podle policie vypověděl, že se pes dostal z vodítka, když se mu přervala karabina na obojku. K dítěti si podle muže, který ho venčil, běžel hrát, když ale vyděšený chlapec začal křičet, pes z úleku zaútočil.

 

 

Nic podobného se podle vyslýchaného muže předtím nestalo. Majitelka psa s ním prý pravidelně chodí na cvičiště, zvíře by mělo ovládat základní povely.

 

Muž měl podle svých slov psa a dítě roztrhnout, pak se ale kolem strhl rozruch, on zpanikařil a dal se na útěk. Na policii se přihlásil až následující den k večeru po zveřejnění případu.

 

"Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a zatím nebyl nikdo obviněn. I nadále probíhají standardní úkony tohoto řízení např. výslechy svědků a čekáme na výsledky znaleckých zkoumání," doplnil Rybanský.

 

Na reportáž TV Nova o celém případu se můžete podívat zde:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz