Partner byl s ním

Muž oslavil konec chemoterapie na vysněné dovolené. Tam zemřel

Jon Paul McAllister - 1
Zdroj: facebook
Téma:

Brit se s přítelem vydal na exotickou dovolenou, aby oslavil konec chemoterapie. Nemoc se mu ale na výletě vrátila a jemu bylo příliš špatně, aby se mohl vrátit domů. Po několika týdnech na francouzském ostrově Reunion zemřel.

Jon Paul McAllister skončil chemoterapii a doufal, že rakovinu střeva porazil. Všechno vypadalo dobře, proto s partnerem Craigem Parkem vyrazil na exotickou dovolenou, kterou chtěli oslavit jeho vyléčení i své zásnuby. Píše o tom portál Daily Mirror.

 

Jon a Craig už procestovali Jihoafrickou republiku, Seychely a Madagaskar, když se 38letému Britovi znovu udělalo špatně. Dva týdny strávil v "otřesných podmínkách v nemocnici na Magaskaru", než přeletěl za lepší péčí na francouzský ostrov Reunion.

 

Po vyšetření mu lékaři oznámili zdrcující zprávu - rakovina se vrátila. Podle lékařů nebyl Jon v tak dobré kondici, aby vydržel komerční let, proto jeho přítel okamžitě spustil online sbírku, ve které chtěl vybrat dostatek peněz, aby mohl Jon zpátky do rodného Skotska speciální linkou.

 

GALERIE: Jon a jeho partner

1
/
4
Zdroj: facebook
Jon Paul McAllister - 4

 

Nakonec dostal možnost letět zdravotnickým speciálem, už ale bylo pozdě. Lékaři rozhodli, že na let je v příliš vážném stavu.

 

O víkendu je na webových stránkách sbírky objevilo oznámení, že Jon zemřel. "S těžkým srdcem musíme informovat o smutné zprávě. Náš milovaný Jon Paul na ostrově Reunion zemřel. Odešel v pokoji se svou oporou a nejlepším přítelem Craigem po boku," píše se v prohlášení.

 

 

Jon byl ve čtvrtém stadiu rakoviny, bojoval proti ní devět měsíců. Sbírka stále pokračuje, rodina potřebuje peníze, aby mohla domů přepravit Jonovo tělo. Blízcí doufají, že vyberou 35 tisíc liber (asi 900 tisíc korun), zatím mají asi dvě třetiny.

epa TN.cz