Podvod při zkouškách

České občanství chtěl získat podvodem. Ke zkouškám poslal Čecha

Zkouška
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Jan Pánik
Jan Pánik
19.11. 2019 8:47
Téma:

Policistům z Jihočeského kraje se podařilo odhalit podvody při testech k uznání českého státního občanství. Podezřelý je jeden Čech a jeden cizinec. Ti se měli pokusit oklamat zkušební komisi u zkoušky z českého jazyka a českých reálií.

Muž z Česka se měl na začátku září vydávat za cizince při zkoušce z českých reálii v Českých Budějovicích. Podle policie použil doklady totožnosti cizince s trvalým pobytem v České republice.

 

"Při zkoušce byli přítomni i policisté, kteří pojali podezření, že není vše v pořádku," popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

 

Když vychytralé dvojici pokus vyšel, za několik týdnů to zkusili znovu. "Zástupce zkušební instituce uvedli v omyl, když český občan stejným způsobem vystupoval za cizince při čtení českého textu," vysvětlil mluvčí policie. To už však oba muže ve věku 51 a 55 let zatkli policisté.

"Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizích práv a o stavu věci byl informován státní zástupce," dodal Bajcura. O trestu by měl rozhodnout během dvou týdnů okresní soud.

 

 

 

TN.cz