Úsměvný případ

Muž poznal jedovatého pavouka ze zpráv, spěchal s ním na policii!

Téma:

Úsměvná scéna pobavila policisty na obvodním oddělení v Moravské Třebové. Muž tam ve sklenici přinesl pavouka, o kterém si myslel, že je jedovatý. V Německu totiž tou dobou pátrali po velmi nebezpečném druhu, což si přečetl na internetu. Do akce byl nakonec povolán i entomolog.

Příběh se začal psát na jihozápadě Německa. V obchodním domě jeden ze zaměstnanců údajně viděl mezi zeleninou a ovocem pavouka, který patří mezi nejnebezpečnější na světě. Mohl přicestovat s banány. Policisté, hasiči i veterináři museli prohledat pět tisíc metrů čtverečních plochy.

 

Informace zaujala muže, který na Svitavsku četl zprávy na internetu. Pavouka si na počítači prohlédl a kupodivu i on ho záhy v práci uviděl, jak běží podél zdi. Nahnal ho kouta a zbavil ho svobody.

 

"Muž přinesl odchyceného pavouka v uzavřené sklenici," upřesnil policejní mluvčí Ondřej Zeman.

 

Pavouk na útěku má pocházet z Bexbachu a pokud by se dostal do Moravské Třebové, musel být urazit přes osm set kilometrů. Pravděpodobnost to byla malá, ale přesto policisté toužili po odborné radě.

 

 

Přivolaný entomolog ovšem jasně řekl, že pavouk ve sklenici není jedovatý. Zvíře, které muž držel v zajetí, vypadalo úplně stejně jako to na fotografii. Jenže čtenář se nedíval pozorně, snímek byl pouze ilustrační a tím se všechno vysvětlilo.

 

Ve sklenici byl křižák pruhovaný, který není vůbec nebezpečný. Pak už zbývalo jediné. Otevřít víčko a hned za obvodním oddělením pavouka vypustit.

pez, Petr Brzek TN.cz