Nechuť k práci

Muž předstíral nákazu koronavirem, aby se vyhnul práci. Hrozí mu vězení

Ivan Berka
Ivan Berka
Publikováno 27. 3. 2020
Téma:

Případ zneužití koronavirové nákazy k osobnímu prospěchu řeší liberecká policie. Stíhají muže, který si měl vymyslet onemocnění Covidem-19, a proto údajně nemohl přijít do práce. Kriminalisté záhy zjistili, že muž nemocný není. Za šíření poplašné zprávy mu v době stavu nouze hrozí přísnější trest.

Podle liberecké policie měl muž prostřednictvím e-mailu informovat svého zaměstnavatele o tom, že je nakažený koronavirem a hospitalizovaný. To kriminalisté ale velmi rychle vyvrátili.

 

"Do firmy zaslal e-mail s informací, že je nakažený koronavirem. Tato informace se však nezakládala na pravdě," potvrdila policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Kterého podniku se podvodný e-mail týkal, policie neupřesnila.

 

Kriminalisté teď zjišťují, co muže k odeslání lživé zprávy vedlo. Ať už šlo ale o nemístný žert, nebo o pokus vyhnout se práci, nebude to mít v konečném důsledku na výsledek vyšetřování žádný vliv.

 

 

V době stavu nouze jsou zákony mnohem přísnější, tresty i za méně závažné činy se podstatně zvyšují. "Případ šetříme pro podezření ze spáchání zločinu šíření poplašné zprávy. S ohledem na stav nouze v Česku hrozí pachateli až osmileté vězení," doplnila Šrýtrová.

TN.cz