lupič na útěku

Muž přepadl dvě ženy, odnesl si jen pár stovek! Honí ho policie

Už třetí den královéhradecká policie pátrá po lupiči, který měl v Hořicích a okolí přepadnout dvě ženy. Okradeným vyhrožoval zbraní, ale odnesl si jen pár stokorun. Policejní hlídky v Krkonoších při pátrání po útočníkovi zastavovaly a prohledávaly desítky aut.

Byla sobota a k prvnímu přepadení došlo v Dobré Vodě u Hořic. Policisté věděli jen to, že pátrají po muži tmavší pleti. Na hlavních tazích proto rozestavili hlídky.  

 

Ve Vrchlabí například policisté zastavili autobus s polskými turisty a ptali se, zda k nim nikdo nepřestoupil. Akce na silnicích ale nebyla úspěšná. O šest hodin později a o pár kilometrů dál došlo navíc k dalšímu loupežnému přepadení. Tentokrát neznámý pachatel řádil přímo v Hořicích.

 

"Muž měl přijít k poškozené a pod pohrůžkou násilí jí odcizit finanční částku v rámci stokorun. Poté z místa odešel," uvedl policejní mluvčí Jan Čížkovský. 

 

 

Podle podobného scénáře postupoval i pachatel v Dobré Vodě. Je tedy velmi pravděpodobné, že se jedná o stejného člověka. "Ani u jednoho případu nedošlo ke zranění poškozených ani k fyzickému napadení či útoku," dodal mluvčí.

 

Za loupež mu hrozí deset let vězení, policie doufá, že se jí ozvou důležité svědci. Muž měl mít s sebou i zbraň. Jestli byla pravá nebo šlo o plastovou atrapu, oběti přepadení nejspíš nevědí.

Související témata:
mom/Petr Brzek TN.cz