Útok v Keni

Muž přežil útok 11. září, podruhé teroristům neunikl! Zemřel v ráji

Jason Spindler - 1
Zdroj: facebook
Jason zemřel při útoku v Keni

Mezi oběťmi teroristického útoku v turistickém ráji v Nairobi je i americký manažer. Jason přitom už jednou unikl smrti, když dokázal uprchnout z budovy, na kterou zaútočili teroristé 11. září 2001.

Jason Spindler měl to štěstí, že přežil teroristický útok 11. září 2001. Podruhé už ale smrti rukou islamistů uniknout nedokázal. Spolu s dalšími 14 lidmi ho zabili atentátníci, kteří v úterý vtrhli do luxusního hotelového komplexu v Nairobi. Píše o tom portál Daily Mail.

 

Smrt amerického manažera potvrdil jeho bratr Jonathan. "S těžkým srdcem musím oznámit, že můj bratr Jason zemřel během teroristického útoku v Nairobi. Jason byl přeživší útoku 11. září a bojovník. Jsem si jistý, že jim zavařil," prohlásil Jonathan.

 

Jason pracoval jako analytik pro společnost Salomon Brothers a 11. září 2001 se nacházel v tzv. Budově 7 v komplexu World Trade Center. Z mrakodrapu dokázal uniknout ještě předtím, než ho zasáhly trosky padající ze Severní věže a byl zcela zničen.

 

 

GALERIE: Jason Spindler

1
/
4
Zdroj: facebook
Jason Spindler - 4

 

Po útoku se Jason přidal k Mírovým sborům. Posledních několik let žil v Keni, kde působil jako ředitel tamní pobočky společnosti I-DEV International. Neměl manželku ani děti, podle jeho matky se ale snažil zlepšit svět a především podmínky v zemích třetího světa.

 

 

 

"Všem nám hrozně chybí. Je tak hrozné, že se skvělý mladý člověk stane obětí terorismu," uvedla Jasonova matka Sarah Sandlerová. "Byl to úžasný podnikatel, který neúnavně pracoval, aby zlepšil životy milionů lidí," popsal zesnulého muže jeho kolega.

 

Ozbrojení islamisté vtrhli v úterý kolem 15. hodiny tamního času do hotelového komplexu v Nairobi. Měli střelné zbraně a výbušniny, zabili nejméně 15 lidí. K útoku se přihlásila islamistická organizace al-Šabáb.

epa TN.cz