Záchranná akce

Muž při focení spadl ze skály na Ústecku. Pro zraněného letěl vrtulník

Záchrana muže po pádu ze skály
Zdroj: Horská služba
Ilustrační fotografie.
Téma:

Hon za dokonalou fotkou je trendem dnešní doby. V mnohých případech však lidé kvůli úžasné kompozici riskují život. S tím mají zkušenost také krušnohorští záchranáři, kteří v neděli zasahovali v oblasti Bürschlických stěn v osadě Rájec u Tisé na Ústecku.

Tam došlo před polednem k vážné nehodě, kdy jednačtyřicetiletý muž spadl ze skály při fotografování. Na místo ihned vyrazila tříčlenná hlídka.


"Po vyzvednutí svědka nehody, který nás navedl na místo úrazu, jsme pacienta vyšetřili a kontaktovali dispečink Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje,“ popsal zasahující člen Horské služby Krušných hor Jan Mach.

 


Zraněný muž měl ránu na hlavě, poraněné pravé rameno a podle Macha si stěžoval také na bolestivé dýchání. Na místo byl vyslán také vrtulník. Kvůli nepřístupnému terénu však musel jeden ze záchranářů a lékař z vrtulníku slanit k místě zásahu.


Záchranáři jednačtyřicetiletého muže po ošetření transportovali na heliport u stanice horské služby, kde ho přeložili do vrtulníku. Následně pacienta převezli do nemocnice v Ústí nad Labem.

ls TN.cz