loupežné přepadení

Muž přišel vrátit láhev od piva, ženě dal nůž na krk a vybral kasu

Pobodání - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

V policejní cele skončil dvaačtyřicetiletý Rumun, který na konci srpna přepadl prodejnu nápojů ve Velkém Meziříčí. Prodavačce, která mu chtěla vrátit drobné, přiložil nůž na krk. Policie jej teď vypátrala v Praze, soud podezřelého muže poslal do vazby.

Dvaačtyřicetiletý Rumun je podezřelý, že 28. srpna přepadl obchod ve Velkém Meziříčí. Že by mohl být pachatelem, zjistili policisté už dva dny po přepadení. Muže se ale podařilo vypátrat až nyní a minulý týden jej policisté v Praze zadrželi.

 

"Neznámý pachatel vstoupil do prodejny a nejprve si v této prodejně zakoupil láhev piva a pod záminkou vrácení prázdné láhve od tohoto nápoje vstoupil asi po půl hodině opět do této prodejny. Z pultu si vzal láhev minerální vody a přistoupil k pokladně, kde ji chtěl zaplatit. Za pokladnou seděla pokladní, které podal dvacetikorunovou minci. Když mu pokladní chtěla vrátit drobné a otevřela pokladnu, pachatel ale náhle vytáhl vystřelovací nůž s délkou čepele minimálně deset centimetrů, který přiložil ženě ke krku," popsala přepadení policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Muž sáhl do kasy a z té vytáhl dvoustovky a pětistovky. Z místa činu utekl. Přepadená prodavačka byla v šoku, pachatel ji ale naštěstí nezranil.

 

Policisté zajistili na místě stopy, analyzovali kamerové záznamy, vyslýchali svědky a přepadenou prodavačku, která lupiče popsala. Ve Velkém Meziříčí se ale podezřelého najít nepodařilo. Po dvou dnech ve spolupráci se žďárskými kriminalisty policisté určili, že by pachatelem mohl být dvaačtyřicetiletý Rumun. Na místech, kde se předtím zdržoval, jej ale policisté nenašli.

 

 

Na základě celostátního pátrání se muže podařilo dopadnout 10. prosince večer v Praze. Odtud putoval na žďárskou kriminálku, kde jej policisté obvinili.

 

"Na základě shromážděných důkazů jsme zahájili jeho trestní stíhání. Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže," uvedl vedoucí žďárské kriminálky Radek Uhlíř. Muž se policistům k činu doznal. Teď mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Na soud čeká ve vazební věznici v Brně.
 

vbo TN.cz