záchrana života

Projel na červenou před zraky policistů, ti ho místo pokuty oživovali

Policisté řidiči zachránili život
Zdroj: facebook, Policie SR - Košický kraj
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 2. 10. 2019
Téma:

Neobvyklou službu zažili v úterý policisté ze slovenských Košic. Když kolem nich projelo auto na červenou, okamžitě se za ním vydali. Řidiče poté zastavili a chtěli mu dát pokutu. O pár minut později ale muž zkolaboval a neměl puls. Policistům se ho nakonec podařilo zachránit. Poté ještě asistovali záchranářům při cestě do nemocnice.

Slovenští policisté Marián Ignáth a Pavol Kovaľ z Košic měli v úterý hlídku v ulici Moldavská v Košicích. Během služby si všimli auta, které projelo přes kruhový objezd a ignorovalo červené světlo na semaforu. "Z uvedeného důvodu jeli za vozidlem, i když opustili svůj služební obvod, o čemž informovali stálou službu," napsala policie Košického kraje na facebooku.

 

Policisté muže zastavili a řekli mu, jakého přestupku se dopustil. "Řidič přiznal svoje pochybení, ale neměl finanční hotovost na zaplacení blokové pokuty, a proto požádal policisty, zda by s ním nezajeli k nejbližšímu bankomatu," popsala dál policie situaci.

 

Společně dojeli na parkoviště u obchodního centra. Když muž vystupoval z auta, zkolaboval. "Policisté okamžitě k řidiči přiběhli, ten už nereagoval na oslovení a přerušovaně dýchal. Po nahmatání nepravidelného tepu na krční tepně ho dali do stabilizované polohy, zavolali záchrannou službu a dále kontrolovali jeho dýchání," doplnila policie.

 

 

Řidiči však začaly modrat rty, nedýchal vůbec a neměl už puls. "Kovaľ začal s masáží srdce. Druhý z členů hlídky navigoval sanitku, protože se jednalo o velké parkoviště," dodala policie. Oba muži pak pomocí majáků a sirény doprovodili záchranáře do nemocnice. Řidiče lékaři hospitalizovali v kritickém stavu.

TN.cz