Koronavirus

Muž s covidem zemřel přímo během letu. Cestující obviňují dopravce

Letadlo - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační obrázek
Jan Houška
Jan Houška
21.12. 2020 16:54
Téma:

Při pravidelném letu z Orlanda do Los Angeles zemřel přímo na palubě letadla společnosti United Airlines jeden z pasažérů. Pozdější vyšetřování odhalilo, že měl muž koronavirus a nejspíše před letem lhal o svém zdravotním stavu. Incident se stal na začátku minulého týdne.

Muž zemřel během letu přímo v uličce na palubě letadla. Několik cestujících se mu i přes možné riziko nákazy rozhodlo pomoci, avšak marně, uvedl Mirror.


Manželka zemřelého měla později uvést, že si muž už nějaký čas před odletem stěžoval svému doktorovi na příznaky nemoci covid-19, včetně ztráty čichu a chuti. Podle svědků se muž před vzletem silně potil a bylo vidět, že se mu špatně dýchá.

 


Během letu se jeho stav následně velmi zhoršil. Záchranáři ani cestující však ani po nouzovém přistání v New Orleans nedokázali muži pomoci. Ten byl následně po převozu do nemocnice prohlášen za mrtvého.

 

Na leteckou společnost United Airlines se následně snesla vlna kritiky. Společnost totiž sedadlo, na kterém muž seděl, pouze vydezinfikovala, letadlo následně se všemi cestujícími pokračovalo na své cestě do Los Angeles. Dopravce uvedl, že se informaci o nákaze koronavirem dozvěděl až později.

 

 

"Mohu se zeptat, jak jste mohli pustit covid-19 pozitivního člověka do letadla? Na palubě letadla se třásl a potil. Byl zjevně nemocný a pak zemřel uprostřed letu. Po nouzovém přistání v New Orleans dokonce ani nedošlo k výměně letadla. Čekali jsme tam celé hodiny, zatímco vy jste utírali jeho krev a bakterie vlhčenými ubrousky. Takhle zacházíte s bezpečností a zdravím lidí?“ naštvala se jedna z cestujících na twitteru.

 

Záběry z paluby letadla, kde se lidé pokouší muže oživit:

 

Ruské tajné velitelské letadlo pro případ jaderné války vykradli zloději. Podívejte se na reportáž televize Nova:

Související témata:
TN.cz