Pozdvižení na Svitavsku

Muž s pistolí několik hodin děsil lidi, zbraň neodložil ani před policisty!

Petr Brzek
Petr Brzek
19.8. 2020 13:43
Téma:

Po Jevíčku na Svitavsku chodil několik hodin muž s pistolí v ruce. Manipuloval s ní nejen v ulicích města, ale i v místních obchodech. A z ruky ji nedal ani ve chvíli, kdy ho zastavila policejní hlídka.

Vypjaté chvíle natočily policejní kamery. Muž stál na náměstí s pistolí v ruce, okolo něj chodili lidé. Hlídka ho vyzvala, aby se nehýbal, on místo toho po zbrani sáhl. V tu chvíli ho policista zasáhl taserem.

 

Jde o elektrický paralyzér, který vystřelenými elektrodami zasáhne nervovou soustavu. Útočníka lze takto zastavit až na deset metrů a výboj dokáže proniknout i oblečením o síle pět centimetrů. Zasažený je sice při vědomí, ale nedokáže ovládat svoje svalstvo.

 

 

Hlídka muže převezla na psychiatrické oddělení a lékař rozhodl, že tam nějaký čas stráví. Dotyčný přitom předtím dokázal vyděsit lidi v širokém okolí. Ukázalo se, že například vstoupil do obchodu s potravinami a tam zbraň vytáhl spolu s peněženkou. Tím vyděsil nejen prodavačku, ale i ostatní zákazníky.

 

Muž policistům později řekl, že si pistoli pořídil na ochranu zlata a šperků, které nosí stále u sebe. Bál se, že mu je někdo ukradne, tak všude demonstrativně ukazoval, že je ozbrojený. Nakonec se ukázalo, že 38letý "pistolník" chodil několik hodin po Jevíčku s plynovou zbraní.

pez TN.cz