neměl zbraň

Muž sdílel svůj konflikt s policisty na facebooku. Zastřelili ho!

Téma:
USA

Úřady v americkém státě Tennessee vyšetřují policisty, kteří zastřelili neozbrojeného muže na dálnici v odstaveném autě. Rodney Hess (36) svůj konflikt sdílel online na facebooku. Včetně výstřelu, který znamenal jeho smrt.

Zástupci šerifa Crockettova okresu přijeli k autu odstavenému v pravém jízdním pruhu u hlavní silnice na město Alamo. "Muž odmítal příkazy policistů, měl neplatný řidičský průkaz a nejméně dvakrát se pokusil policisty atakovat svým autem," uvedl mluvčí policie Josh Devine pro CNN.

 

"V průběhu eskalace událostí nejméně jeden policejní úředník vystřelil ze své služební zbraně skrz přední sklo pana Hesse," dodal Devine, podle nějž Hess nebyl ozbrojený.

 

Muž v autě celý konflikt s policií natáčel na svůj telefon a online sdílel na sociální síti. Na videu je vidět jeden z policistů u Hessova auta. Řidič odmítal vystoupit a žádal, aby mohl hovořit s nadřízeným policisty. Pak je slyšet hluk, výstřel a sténání postřeleného muže.

 

 

"Můj klient nebyl agresívní, ani nemluvil zvýšeným hlasem. Pouze chtěl hovořit s důstojníkem. Nebyla od něj žádná hrozba," tvrdí právník rodiny Don Rouzan. Zraněný řidič zemřel po převozu do nemocnice v Memphisu. Podle CNN zatím nebyli identifikováni policisté, kteří u incidentu zasahovali.

 

Hessovi příbuzní žádají na facebooku svědky, kteří projížděli okolo, aby podali svědectví o celé události. Hess byl otcem tří dětí a poslední roky žil v Texasu. Před setkáním s policisty mířil za rodinou do rodného Memphisu.


ČTĚTE TAKÉ:

DĚSIVÉ! Těchto 80 osobních údajů o vás FACEBOOK ví!
Tato matka má obrovský problém, lidem se nelíbí, že na facebooku kojí

TN.cz / ych