internetová seznamka

Muž se chtěl mstít na dětech, protože ho ženy nechtěly. Hrozí mu vězení

Vyděšená žena
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 13. 2. 2020
Téma:

Policie dopadla 47letého muže ze Zlína, který vyhrožoval ženám ze seznamky, protože ho nechtěly. Zahlcoval je zprávami, psal jim, že je zničí, připraví o děti a práci. Za to mu teď hrozí až čtyři roky ve vězení.

Ne každý dokáže přijmout odmítnutí od opačného pohlaví. Sedmačtyřicetiletý muž ze Zlína minimálně třem ženám, se kterými se seznámil na internetové seznamce, značně znepříjemnil život za to, že mu daly košem.

 

Poprvé se tímto případem začali kriminalisté zabývat minulý rok v létě, kdy se 44letá žena seznámila s dotyčným mužem na seznamce. Posléze si psali přes e-mail. Po dvou dnech jí nápadník začal psát nevhodné zprávy, proto se rozhodla s ním přestat komunikovat.

 

Muž reagoval tím, že jí začal vyhrožovat zničením jejích dětí a že ji připraví o práci. Během čtyř dnů od něj dostala dvacet e-mailů. Protože měla strach o své děti, oznámila to policii.

 

Policisté na základě e-mailů odhalili jeho totožnost a zjistili, že vystrašená žena nebyla jediná, kterou vydíral a vyhrožoval jí. Problémy s ním měly i minimálně další dvě ženy - jedna z Uherskohradišťska a druhá z Brna.

 

 

"Muž byl na seznamce zaregistrovaný několik let. Za tu dobu se seznámil s desítkami žen středního věku a vedl si o tom podrobnou evidenci včetně jejich jmen, příjmení, telefonního čísla či bydliště," uvedla mluvčí policie Monika Kozumplíková.

 

Vážný vztah přitom nehledal. S některými z nich se setkal či setkával pravidelně.

 

Když si na něj policie došlápla, hájil se tím, že si neuvědomoval, že jeho chování je už za hranou zákona. "Ke všemu se přiznal a vyjádřil lítost. V rejstříku má už pět záznamů - trestaný byl za činy v oblasti hospodářské kriminality," sdělila Kozumplíková. Za vyhrožování a vydírání mu nyní hrozí čtyři roky ve vězení.

TN.cz