střelba v Rychnově

"Zabil jsem svou ženu, volejte policii." Soud poslal střelce do vazby

Téma:

Muž z Rychnovska, který měl střelit svou ženu do hlavy v rychnovské restauraci, se k činu doznal, soudce v sobotu rozhodl o uvalení vazby. Za vraždu, z které je obviněn, mu hrozí až 18 let ve vězení.

Nejen obyvatelé Rychnova nad Kněžnou se stále vzpamatovávají ze strašlivého incidentu, který se odehrál ve čtvrtek večer v restauraci na místním náměstí, kde se během klidného večera najednou strhla hádka mezi devětačtyřicetiletým mužem a jeho ženou.

 

Muž měl poté, co mu měla jeho žena oznámit, že se s ním rozvádí, vytáhnout zbraň a vystřelit, ženu měl trefit do hlavy. Střílelo se v zadní části baru, ostatní lidé okamžitě restauraci opustili.

 

Personál následně zavolal policii a záchranku. Útočník nekladl policii žádný odpor. Záchranná služba zraněnou ženu okamžitě převezla do nemocnice, bohužel lékaři už jí nedokázali zachránit.

 

Muže policie ještě v pátek obvinila ze zvlášť závažného zločinu vraždy, v případě odsouzení mu hrozí až 18 let ve vězení. V sobotu pak soudce rozhodl o jeho vzetí do vazby.

 

 

"Soudce Okresního soudu v Rychnově nad Kněžnou rozhodl dnes krátce před 15 hodinou o uvalení vazby na 49letého muže z Rychnovska, kterého včera kriminalisté obvinili z vraždy své 47leté manželky," potvrdila mluvčí policie Ivana Ježková.

klma TN.cz