stěžejní stopa

Muž se měl na ulici pokusit znásilnit ženu. Prozradila ho DNA na cigaretě

Ivan Berka
Ivan Berka
17.7. 2020 21:09
Téma:

Kriminalisté dopadli muže, který se podle nich pokusil ráno 30. června na ulici v Mladé Boleslavi znásilnit mladou ženu. Násilníka kriminalisté vypátrali díky nedopalku cigarety, který na místě odhodil a zanechal na něm svoji DNA.

"Slyšela jsem za sebou kroky a že se rychle přibližujou. Pak mě najednou chytnul a bylo," popsala mladá žena incident z konce června. Zachytily ho i bezpečnostní kamery. Na záznamu je vidět, že si muž v roušce vyhlíží místo. Pak přichází útok - vyděšenou ženu chytá za pas a začíná ji osahávat.

 

"Měl roušku. Že nechce moji peněženku mi došlo, když už mě přitlačil ke zdi a začal osahávat. V celé ulici nikde nikdo. Říkala jsem si, že křičet ani nemá smysl," svěřila se napadená. Útočníka se snažila udržet v klidu, domlouvala mu a čekala na šanci k úniku. Ten jí vyšel až na druhý pokus.

 

V odvysílané reportáži útočníka nikdo z diváků nepoznal. "Spoléhali jsme na pomoc občanů, bohužel ten pachatel měl roušku, takže jsme neměli žádný kladný poznatek," řekl ředitel mladoboleslavské policie Marek Jirouš. A tak kriminalisté prověřovali každý detail události.

 

 

"Všimla jsem si chlapíka, který kouřil u schodů," vzpomíná napadená žena. A právě nedopalek cigarety se pachateli sexuálního útoku stal osudným. "Od tohoto nedopalku jsme se dostali k dalším důkazům, zejména DNA. Pomohlo nám také výrazné tetování na lýtku. Pachatel se k činu doznal," řekl Jirouš.

 

"Je to nejzávažnější násilný čin, který se v městě Mladá Boleslav v letošním roce stal," dodal. Soud teď rozhodne, zda muže pošle do vazby. Hrozí mu až pětileté vězení.

Kateřina Sejková TN.cz