Zlínský kraj

Muž se měl s noži vrhnout na lékaře. Hrozí mu až pět let za mřížemi

Policie a záchranka - ilustrační foto
Zdroj: TV Nova
Ilustrační obrázek
Jan Houška
Jan Houška
18.11. 2020 23:07
Téma:

Kroměřížští kriminalisté ve středu obvinili z trestných činů ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, výtržnictví a nebezpečné vyhrožování pětatřicetiletého muže z Holešovska. Ten měl v úterý zaútočit noži na lékaře záchranné služby.

"Včera dopoledne zavolali spolubydlící z ubytovny záchrannou službu kvůli zdravotním komplikacím obviněného. Záchranáři muže naložili do sanitky a poskytli mu ošetření. Když se však probral, začal být agresívní a křičel, že všechny podřeže a zabije,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

 

Muž měl následně ze sanitky utéct zpátky na ubytovnu, v kuchyni sebrat dva nože a poté se opět vrátit k sanitce, kde měl napadnout lékaře.

 

 

"Rozběhl se k němu se slovy, že ho zabije, že ho podřeže. Přitom držel v rukou nad hlavou nože. Doktor před ním začal utíkat a agresor ho chvíli pronásledoval. Poté po něm nože hodil s úmyslem ho zasáhnout. Útočník pak zavrávoral a upadl,“ dodala Kyšnerová.

 

Záchranáři toho hned využili a společně s lékařem ho drželi na zemi až do příjezdu policejní hlídky. Muž byl agresívní i před policisty a zdravotníkům stále vyhrožoval zabitím. Policejní hlídka následně agresora zadržela a vzhledem k jeho podnapilosti umístila na záchytku. Muži nyní hrozí až pět let za mřížemi.

 

Střet auta s cyklistou na Vsetínsku vyšetřují policisté jako vraždu. Podívejte se na reportáž televize Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz