Záhada na Pardubicku

Muž se pohádal se sousedy, pak ho otec našel venku mrtvého!

Téma:

Záhadná smrt mladého muže otřásla nad ránem obcí Borek na Pardubicku. Muž šel uklidnit bujaře slavící sousedy a po několika minutách zemřel u příjezdové cesty k ubytovně. Našel ho tam jeho otec. Kriminalisté smrt vyšetřují. Zda šlo o vraždu, nebo kolaps organizmu, by měla určit pitva.

Krátce před druhou ráno se 32letý muž vracel s přítelkyní domů ze silvestrovských oslav. Před domem na něj čekal otec, majitel ubytovny. Poslal ho uklidnit nájemníky v domě, kteří velmi bujaře slavili Nový rok.

 

Výměna názorů prý ale rozhodně v klidu neproběhla. "Byl tam chvíli, slyšela jsem hádky, ničení skříní, nábytku a pak ho ten nájemník vyvedl ven," popsala svědkyně. Muž měl v tu chvíli v ruce basebalovou pálku, co se stalo pak, je zatím velkou neznámou.

 

O tři minuty později už ale majitel ubytovny bouchal na okna dalších nájemníků, že u příjezdové cesty umírá jeho syn. "Svítili jsme si jen mobily, dýchání z úst do úst, na chvíli se probral, pak se ale ztrácel, přestal mu být znát tep," doplnila svědkyně.

 

 

"Nejprve proběhla laická resuscitace, poté profesionální. Bohužel jsme na místě konstatovali smrt, přes pokusy se nepodařilo ten smutný konec změnit," informoval ředitel ZZS Pardubického kraje Pavel Svoboda.

 

Jestli opilý nájemník z ubytovny nese vinu na smrti 32letého syna majitele, nebo muž zkolaboval, teď zjišťují kriminalisté. "Soudní znalec na místě nařídil pitvu," doplnil policejní mluvčí Jiří Tesař.

 

Pro první verzi mluví ostrá výměna názorů a zřejmě i fyzická potyčka, pro nešťastnou náhodu zase to, že na těle na první pohled nebyla patrná nějaká vážná zranění. Obviněn zatím nikdo nebyl.

epa tn.cz / TV Nova