Svitavsko

Muž se propadl do 15 metrů hluboké studny! Pomoc si zavolal sám

Muž spadl na Svitavsku do studny - 1
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Muž zvládl vylézt dva metry do výklenku, kde počkal na pomoc
Eva Pavelková
Eva Pavelková
28.2. 2020 16:32
Téma:

Hasiči v pátek dopoledne vyjížděli na Svitavsku k muži, který se propadl do studny. Pomoc si přivolal sám a vylezl pár metrů výš do výklenku, kde čekal na příjezd záchranářů. S lehčím poraněním skončil v nemocnici.

Muž se do studny propadl v pátek kolem půl desáté dopoledne. "Nešťastně doskočil ze stodoly oknem na ztrouchnivělá prkna, která překrývala studnu o hloubce cca 15 metrů," informovala mluvčí hasičů Jana Poláková.

 

Prkna se pod mužem prolomila a on dopadl až na dno studny. Podařilo se mu ale vylézt zhruba o dva metry výše do výklenku, kde se přidržoval kabelu. Pomoc si přivolal sám a několik minut čekal na záchranu. Na místo vyrazily tři hasičské jednotky.

 

"Po příjezdu hasičů muž komunikoval a byl při vědomí. Lezecká skupina pomocí trojnožky muže vytáhla a předala do péče zdravotnické záchranné službě. Jednotky zabezpečily studnu a vrátily se na základny," doplnila Poláková.

 

 

Muž při pádu utrpěl lehčí zranění horní poloviny těla. "Záchranáři muže převezli do spádové nemocnice v Litomyšli," sdělil mluvčí krajské záchranné služby Aleš Malý.

 

GALERIE: Muž se na Svitavsku propadl do studny

1
/
3
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Muž spadl na Svitavsku do studny - 1

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz