Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Věž uzavřena

Muž vyšplhal pod vrchol Eiffelovy věže! Nakonec ho zatkli policisté

Pařížští hasiči se snažili zachránit muže, který se rozhodl vyšplhat na Eiffelovu věž. Usadil se pod vrcholem, kde s ním několik hodin mluvili vyjednavači. Kolem desáté hodiny večer ho zadrželi policisté. Motiv jeho činu zatím není znám. Památka byla uzavřena a není jasné, kdy se pro návštěvníky znovu otevře.

Policisté ve spolupráci s hasiči evakuovali samotnou Eiffelovu věž i náměstí pod ní. Až do odvolání je slavná památka uzavřena. Podle francouzského portálu Le Parisien na věž vyšplhal zatím neznámý muž.

 

Fotky a videa na sociálních sítích ukazují muže, který sedí pod vrcholem Eiffelovy věže. "Muž vešel do věže normálně a začal šplhat, jakmile se dostal do druhého patra," popsal správce Eiffelovky.

 

GALERIE: Záchrana na Eiffelovce

1
/
3
Zdroj: ČTK
Záchrana na Eiffelovce - 2

 

Místní média informovala o tom, že muž komunikuje s hasiči ze speciální lezecké jednotky, kteří se s ním pokoušeli několik hodin vyjednávat. Policistům se ho nakonec podařilo zadržet. 

 

 

Zatím tak není jasné, proč hazardér na Eiffelovku vyšplhat. Několik turistů zveřejnilo na sociálních sítích jeho fotku nejprve v druhém podlaží, poté pod vrcholem. 

epa TN.cz