Slepé střevo

Muž se svíjel v bolestech. Nechali ho čekat na chodbě nemocnice

Další případ otřesného zacházení s pacientem se objevil ve slovenském městě Skalice. V tamní nemocnici nechali na chodbě čekat pacienta se zánětem slepého střeva. Muž se přitom svíjel v bolestech.

Naprosto bezradný byl pacient na chodbě fakultní nemocnice ve slovenské Skalici. Muž, který ho dovezl s obrovskou bolestí břicha, několikrát klepal na dveře chirurgické ambulance. Po chvíli se ozval někdo z personálu, místo pomoci však přišla kritika, popsala událost televize Markíza.

 

Podle nich měl totiž muž do nemocnice přijet dříve. Od pacienta si tak vzali jen kartičku pojištěnce a nechali ho dál čekat. Nemocnice případ zatím neřeší, čeká na oficiální stížnost.

 

"Pro nedostatečné množství informací, ochranu zdravotní dokumentace a osobních údajů není možné událost jednoznačně identifikovat. Po obdržení oficiálního podnětu se budeme případem zabývat," reagovala na dotaz televize nemocnice.

 

 

Údajně nejde o první případ, kdy se ve skalické nemocnici nechovali k pacientovi tak, jak by se očekávalo. Před dvěma lety například nechali napospas osudu ležícího seniora. Zdravotní sestra z tamní interny mu dala do ruky jogurt a lžičku, více už se nestarala.

pan TN.cz