Pomozte s pátráním

Muž se vrhl na mladou ženu a pokusil se ji znásilnit! Nepoznáte ho?

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 1.8. 2019 14:35
Téma:

Kriminalisté pátrají po neznámém muži, který se u areálu pražské nemocnice v Motole pokusil znásilnit mladou ženu. Ta se nepřestávala bránit, až se jí podařilo agresora odkopnout. Útočník se dal poté na útěk. Policistům se podařilo zajistit kamerový záznam, který zabírá podezřelého i další ženu, která s ním byla v kontaktu.

Od čtvrka 25. července se pražští policisté zabývají případem znásilnění, který se odehrál u areálu Fakultní nemocnice v Motole v blízkosti křižovatky ulic Kuklova a Bucharova nedaleko autobusové zastávky Motol.

 

Mladá žena šla těsně kolem půl dvanácté v noci na tramvaj, když k ní znenadání přistoupil neznámý muž a beze slova jí dal ruku na ústa, aby nemohla křičet. Pak ji strhl do trávy, kde ji začal osahávat a chtěl ji znásilnit.

 

 

Žena se nevzdávala, křičela a nadávala, pak se jí naštěstí podařilo útočníka odkopnout. Agresor se vzápětí dal na útěk.

 

Policisté během vyšetřování zajistili záběry z kamer, které zabírají podezřelého před pokusem o znásilnění. "Na nich je vidět nejen podezřelého, ale také neznámou ženu v červených krátkých kalhotách a černém tričku, která na prvním videozáznamu podezřelého doprovází a komunikují spolu. Proto pátráme nejen po něm, ale také po této ženě, neboť je pravděpodobné, že by mohla znát mužovu totožnost a svým svědectvím dopomoci k objasnění případu," uvedl mluvčí policie Jan Rybanský.

 

 

Pokud podezřelého či ženu poznáváte, kontaktujte policii na lince 158. "Celý případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu znásilnění ve stádiu pokusu, za což hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi," doplnil Rybanský.

 

GALERIE: Pátrání po násilníkovi, který se pokusil v Praze znásilnit mladou ženu

1
/
5
Zdroj: Policie ČR
Pátrání po násilníkovi, který se pokusil v Praze znásilnit mladou ženu - 1

TN.cz