tragická událost

Muž se z rybaření už nevrátil. Zabilo ho vosí bodnutí, vše viděl jeho syn

Ivan Berka
Ivan Berka
Aktualizováno 19.8. 2019 20:09
Téma:

Zřejmě první letošní smrt po bodnutí vosou vyšetřuje mladoboleslavská policie. Stalo se to u Mnichova Hradiště, když šel muž rybařit k řece Jizeře. Poté, co dostal žihadlo, se u něj rozvinul anafylaktický šok takového rozsahu, že už mu přivolaní záchranáři nemohli pomoci. Zkolabovat měl přímo před zraky svého syna.

Tragická událost se stala zhruba 4 kilometry od Mnichova Hradiště. Zhruba čtyřicetiletý muž šel se svým synem rybařit k řece Jizeře. Přijet měli ze Smržovky na Jablonecku. Podle informací TV Nova mělo jít o alergika, který u sebe v kritickou chvíli neměl léky, které mu mohly zachránit život.

 

Najednou se vyrojily, protože byly v zemi," prozradil obyvatel Mnichova Hradiště Petr Hrubý. U rybáře s ezačala rychle rozvíjet prudká alergická reakce.

 

"Po bodnutí hmyzem došlo k rozvinutí anafylaktického šoku, následnému bezvědomí a zástavě srdeční činnosti. Bohužel i přes veškerou naší snahu nebyla záchrana života úspěšná a muž zemřel," řekla mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová.

 

"Na místě jsme neshledali cizí zavinění. Přítomný lékař v tomto případě nařídil zdravotní pitvu," dodala mluvčí středočeských policistů Eva Hašlová.

 

K útokům hmyzu dochází nejen ve městech, ale i ve složitě dostupných oblastech, ve kterých záchrana života velmi závisí na včasnosti poskytnuté pomoci. Podobných výjezdů mají záchranáři v posledních dnech stovky po celé republice.

 

 

Vyjížděli například k události v Rychnově nad Kněžnou, která skončila dobře. Muž, o kterém jeho synovec věděl, že je alergik, dostal 100 žihadel od vos, kterým náhodně šlápl na hnízdo.

 

Desetiletý chlapec ho zachránil i přesto, že i na něho vosy ve velkém zaútočily. Záchranáři dlouhodobě upozorňují všechny pacienty, kteří vědí, že jsou na bodnutí vos, včel nebo sršní alergičtí, aby měli u sebe vždy léky potlačující alergickou reakci.
 

mik TN.cz