lom amerika

Muž se zřítil do lomu. Hasiči vysvobodili i deset jeho zachránců

Pád muže v lomu Velká Amerika - 4
Zdroj: AKTU.cz

Dva vrtulníky vyrazily za záchranou muže, který se v sobotu zřítil do bývalého lomu Malá Amerika. Záchranáři museli pomoci také deseti lidem, kteří uvízli na skále, když se snažili dostat ke zraněnému muži.

Muž se zřítil z okraje lomu v sobotu kolem poledne. Místo je oblíbeným cílem turistů, kteří chodí po stezce okolo bývalého lomu. Padesátiletý muž se zřítil do propasti. „Utrpěl středně těžká poranění v oblasti hrudníku a pánve,“ uvedla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

 

Hasiči ho zafixovali a na nafukovacích saních ho dopravili do středu jezírka na dně lomu. Tam se mohl spustit jeden ze záchranářů z vrtulníku a vyzvedl ho na palubu stroje, který ho převezl do nemocnice v Praze-Motole.

 

 

Záchranáři museli poté pomoci také asi deseti lidem, kteří uvízli na skále, když lezli za zraněným mužem a chtěli mu pomoct. Na strmém svahu ale poté nebyli schopni sami vylézt zpět nahoru, takže je vytáhli horolezci.
 

K podobnému neštěstí došlo i téměř přesně před rokem v souedním lomu Velká Amerika. Tehdy ale skončil pád muže do lomu tragicky.

Související témata:
TN.cz