Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.7. 2018 10:29
Hledá ho i horská služba

Velká pátrací akce na Šumavě: Houbař zmizel, našli jen jeho auto

Pátrání po houbaři
Zdroj: Policie ČR
Muž odešel na houby a zmizel

Policisté pátrají po 75letém muži, který se ztratil poté, co vyrazil na Šumavu na houby. Do sobotního večera se nevrátil domů, příbuzní našli jen jeho auto. Pátrají po něm policisté i horská služba.

Senior odjel po 16. hodině směrem k obci Lipka na Vimpersku, aby šel na houby. " Domu se ale nevrátil. Na místě rodina našla jeho automobil, seniora však ne," sdělila policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová. Policisté přijali oznámení o pohřešování před 22. hodinou.

 

V okolí Švajglovy Lady se okamžitě rozběhla rozsáhlá pátrací akce. Kromě policistů se do ní zapojili také hasiči - ať už profesionální nebo dobrovolní, strážníci městské policie a pracovníci horské služby či Národního parku Šumava.

 

Policisté prověřili také zdravotnická zařízení, zatím ale bez úspěchu. "Kolem 03:00 hodiny dnes ráno byla pátrací akce ukončena s negativním výsledkem," uvedla Uhlířová. Do terénu znovu pátrači vyrazili v neděli v osm hodin ráno.

 

 

Ztracený muž měří asi 170 centimetrů, je obézní. Na sobě měl v době zmizení bílou košili s krátkým rukávem a maskáčové kalhoty, na hlavě bílý klobouk. Nemá u sebe mobilní telefon, podle rodiny je ale v dobré kondici.

 

Policie teď žádá veřejnost o pomoc s pátráním. Pokud jste zmizelého houbaře viděli nebo víte, kde by mohl být, informujte policii na tísňové lince 158. Zároveň policie prosí, aby si houbaři nebo turisté s sebou do lesa vždy brali mobily a byli tak v kontaktu s rodinou.

epa TN.cz
Reklama