Hrozí mu vězení

Muž šel na policisty s nožem, pak po nich hodil sekeru! Útok vykryli

Jan Mareš
Jan Mareš
Publikováno 16. 4. 2020
Téma:

Sekeru proti policistům použil bezdomovec z Třebíčska, který odmítal opustit cizí zahradu. Naštěstí se při snaze dostat ho z pozemku nikomu nic nestalo.

Stalo se to na zahradě v jedné z obcí poblíž Náměště nad Oslavou. Muže bez domova tam původně nechal přespávat majitel pozemku, který mu chtěl pomoct. Jenže po nějaké době s ním začaly být problémy, vůči sousedům byl prý drzý a agresivní.

 

Majitel zahrady nakonec stížnosti sousedů vyslyšel a o víkendu se rozhodl bezdomovce dostat pryč. Tomu se ale odejít nechtělo, a tak majitel zavolal na pomoc policii. Hlídku prý upozornil, že muž může být ozbrojený, a proto se policisté vybavili ochranným štítem.

 

Že zvolili dobře, zjistili hned poté, co bezdomovce vyzvali, aby šel s nimi. Ten vzal nůž a sekeru a hrozil útokem. Sekeru nakonec po policistech i hodil. Ti útok vykryli, muže přemohli a odvezli na vyšetření do nemocnice.

 

 

Odtud muž putoval do cely, kde mu sdělili obvinění z trestného činu násilí proti úřední osobě spáchaného se zbraní. Soud ho také poslal do vazby. Muž prý ve vězení už v minulosti byl, teď mu hrozí za mřížemi pobyt až na šest let.
 

epa TN.cz