padělané peníze

Muž si doma tiskl bankovky, poté s nimi platil. Takhle je poznáte!

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
10.2. 2020 21:43
Téma:

Třiatřicetiletý muž z Písecka si zřejmě chtěl přivydělat, podle policie si doma tiskl peníze. Poté s nimi měl platit v obchodech, a to nejen v Písku, ale také v dalších městech na jihu Čech. Některé padělky mohou být přitom stále v oběhu.

Bankovky v hodnotě dvě stě, pět set nebo tisíc korun tiskl muž doma od začátku ledna. Padělky se snažil dokonce vylepšovat a napodobit některé ochranné prvky. Důvtipný ale nebyl, bankovky tiskl na obyčejný křídový papír. Podle policistů je jeho dílo velmi špatné.

 

Padělky poznají lidé díky vodoznaku, soutiskové značce a mikrotextu. Někteří lidé s tím ale mají problém. "Na první pohled, když ji dostanu do ruky, tak si myslím, že ne, zrovna bych nezkoumal, jestli je taková nebo taková, jestli svítí nebo nesvítí, jestli to má voditisk," řekl muž oslovený v anketě.

 

Mezi lidmi může být podle kriminalistů ještě několik padělků. "Žádáme případné svědky, kteří by tyto kopie bankovek objevili ve své tržbě, aby se nám ozvali," uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura. 

 

 

V poslední době řešili policisté podobný případ také na Karlovarsku, kde padělal peníze teprve patnáctiletý chlapec. I on měl údajně falešnými bankovkami platit v obchodech a večerkách. Teď mu hrozí až čtyři roky za mřížemi.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

reg TN.cz