nečekaný objev

Muž s obřími trenkami neunikl celníkům. Měl je vycpané drogami

Drogy v trenkách
Zdroj: Celní správa
Téma:

V úterý navečer si královéhradečtí celníci posvítili na pašeráky. Místo, kde jeden z kontrolovaných mužů léky na výrobu drog ukrýval, bylo ale překvapením i pro zkušené celníky. Pašerák si platy medikamentů naplnil své trenky.

V úterý v podvečer prováděla hlídka královéhradeckých celníků běžnou kontrolu na Náchodsku. "V rámci pátrání po zájmovém zboží, jakým je tabák a tabákové výrobky, líh a lihoviny, narkotika nebo přípravky k jejich výrobě, se celníci rozhodli zkontrolovat linkový autobus jedoucí z Polska do České republiky," sdělila Jitka Fajstavrová, tisková mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj. Mezi pasažéry celníci zkontrolovali muže a dívku ve věku 38 a 23 let, kteří seděli na zadních sedadlech.

 

"Oba cestující na požádání předložili celníkům osobní doklady a zavazadla ke kontrole. Shodně tvrdili, že vyjmenované zboží nepřeváží, na místě dále vypověděli, že se vrací z nákupu oblečení," pokračovala Fajstavrová.

 

GALERIE: Královéhradečtí celníci chytili muže s léky na výrobu drog v trenkách

1
/
3
Zdroj: Celní správa
Drogy v trenkách

 

Celníci si však zjistili, že v případě muže jde o osobu s velmi bohatou trestní minulostí. Požádali teda pár, aby si z vozu vystoupil a podrobil se důkladnější kontrole. "Během ní zjistili, že muž v oblasti genitálií ukrývá 180 kusů tablet léků v blistrech s označením Sudafed a Ibuprom Zatoki," doplnila mluvčí.

 

 

Celníci muže zadrželi a předali policistům, kteří jej umístili do cely předběžného zadržení. Za trestný čin výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

mj TN.cz