rozsáhlé podvody

Muž si myslel, že je nepolapitelný. Prchal 17 let, teď spadla klec

Téma:

Strakoničtí policisté vypátrali 17 let hledaného muže, který se celou dobu vyhýbal nástupu do vězení za rozsáhlé podvody. Policie si pro něj došla do pronajatého bytu v Praze. Teď už je ve vězení a odpykává si trest.

17 let se muž skrýval před nástupem do věznice. Měnil identitu, zaměstnání a bydliště, cestoval po Evropě. Poslední roky dokonce začal pracovat v Praze pro jednu velkou společnost.

 

Možná si začal myslet, že ho policie nikdy nedostane. Jenže to se mýlil. "Díky precizní práci policistů ze Strakonic i policejního prezidia se podařilo muže přesně lokalizovat v červnu 2018," uvedla mluvčí policie Mirka Nováková. 

 

Muž bydlel v pronajatém bytě v Praze, ani sousedi prý neměli nejmenší podezření, že se jedná o podvodníka, který je v hledáčku strakonických pátračů.

 

 

Soud muže před sedmnácti lety poslal na pět let do vězení za rozsáhlé podvody. Tehdy mu bylo 33 let. Teď v 50 letech do vězení už definitivně nastoupí.

 

"Policisté pátrání věnovali mimořádnou pozornost, kdy provedli mnoho pátracích úkonů včetně úkonů zaměřených do ciziny. Policejní spis obsahoval téměř sto padesát listů se záznamy rozsáhlých prověrek po hledaném muži," dodala Nováková. Muž je v tuto chvíli ve věznici, kde si bude odpykávat svůj trest.

Související témata:
mom TN.cz