Zlínský kraj

Muž si na chvíli odskočil od ohníčku! Když se vrátil, byl dům v plamenech

Hasiči likvidovali požár domu na Kroměřížsku - 2
Zdroj: HZS Zlínského kraje
Hasiči likvidovali požár domu na Kroměřížsku.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
29.8. 2020 18:18
Téma:

Nepříjemnou zkušenost má za sebou majitel nově zakoupeného domu ve Zborovicích – Mendlově na Kroměřížsku. Ten si v sobotu během pálení starých věcí na pár minut odskočil. Během chvilky však byl oheň doslova na střeše.

"Muž vyklízel dům a nepotřebné věci házel na ohniště a postupně pálil. V poledne si jen na pár minut zašel do vedlejšího domu k příbuzným na oběd. Oheň však přeskočil na přístřešek, starou králíkárnu a až na střechu rodinného domu,“ popsala událost mluvčí hasičů Lucie Javoříková.


Poté, co to majitel domu zjistil, se okamžitě obrátil na tísňovou linku o pomoc. Na místo pár minut po sobotním poledni vyjelo sedm jednotek hasičů. K hašení použili dva hasební proudy vody a třetím ochlazovali vedlejší přilehlou nemovitost.

 


"Při hašení jednotky hasičů postupně rozebíraly konstrukci střechy, vše kontrolovaly termokamerou a dohašovaly skrytá ohniska,“ dodala Javoříková.


Nikomu se během požáru nic nestalo. Přibližně kolem druhé hodiny odpoledne hasiči požár uhasili a dům předali zpět majiteli. Na místě ještě zůstali dobrovolní hasiči, kteří situaci kontrolovali.


Podle vyšetřovatele hasičů bylo příčinou požáru nedbalé jednání při spalování odpadu. Škodu předběžně vyčíslil na 200 tisíc korun.

 

GALERIE: Hasiči likvidovali požár domu na Kroměřížsku

1
/
5
Zdroj: HZS Zlínského kraje
Hasiči likvidovali požár domu na Kroměřížsku - 5

TN.cz