Riskantní přeprava

Hazard! Cyklista vezl malé dítě za krkem v pražském provozu! VIDEO

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 28. 4. 2020
Téma:

Tatínek-cyklista v centru Prahy zcela zaskočil tamní strážníky. Proháněl se hlavním městem na kole a jeho čtyřletý syn mu visel na zádech a jen rukama se ho držel kolem krku. Když strážníci muže zastavili, divil se, co udělal špatně. Na jízdě "na klíšťáka" nic nenormálního neviděl.

Otec se čtyřletým synem se projížděli po pražské Národní třídě, když si jich všimla hlídla městské policie.

 

Čtyřiatřicetiletý tatínek si zřejmě vůbec neuvědomoval, jaké nebezpečí kloučkovi může hrozit. Malého pasažéra nijak nezajistil, nechal ho, ať mu visí na krku, zatímco kličkoval v městském provozu a mezi lidmi. Chlapci při jízdě visely nohy volně ve vzduchu a otec ho jen tu a tam trochu přizvedl.

 

 

"V žádné z dostupných příruček týkajících se povinného vybavení pro bezpečnou přepravu dětí, není nic ani vzdáleně podobného variantě, kterou zvolil 34letý muž. Vezl svého 4letého syna způsobem, který se dá pojmenovat snad jen jako "na klíšťáka". Ničím nejištěné dítě se za jízdy přidržovalo pouze tátova krku," popsala policejní mluvčí Irena Seifertová.

 

Poté, co neuvědomělého rodiče strážníci zastavili, byl překvapený, že něco udělal špatně. Dokonce přiznal, že tímhle způsobem cestují už ze Smíchova. Na kole muži navíc chyběly povinné odrazky, to však muži zákona v porovnání s jeho stylem jízdy vnímali jen jako drobný detail.

 

 

"Strážníci následně muže důrazně poučili o tom, že tento systém přepravy je nadále nemožný a zkontrolovali si, že další cesta této kuriózní dvojice bude pokračovat "po svých". Přestupky se nyní bude zabývat správní orgán," uzavřela Seifertová.

 

Strážníci cyklisty vyzývají, ať jízdu ve stylu klíště raději vůbec nezkouší, ošklivé zranění by na sebe zřejmě nenechalo dlouho čekat.

TN.cz