poplašná zpráva

Muž si vymyslel smrtelnou nehodu, výjezd záchranářů stál přes 50 tisíc!

Věra Müllerová
Věra Müllerová
Aktualizováno 4.10. 2019 18:10
Téma:

Šířit poplašné zprávy se nevyplácí. Ukázalo se to i v případě muže z Vyškovska, který si vymyslel tragickou dopravní nehodu. Vyjížděli k ní záchranáři i policisté. Dočkal se za to obvinění a hrozí mu až tříleté vězení.

Muž volal letos na jaře své známé, které vylíčil, že se ocitl v Kotvrdovicích na Blanensku u dopravní nehody auta a náklaďáku. Na místě mělo být několik zraněných a jeden mrtvý.

 

V telefonu měl znít věrohodně a rozrušeně. Zavěsil s tím, že neví, jestli to vše zvládne. Žena v dobré víře zavolala na tísňovou linku záchranářů. Na místo ihned vyrazily sanitky i vrtulník, vyjeli také hasiči i policisté.

 

Mezitím muž volal své známé znovu. S tím, že jeho kamarád, kterého při nehodě oživoval, zemřel. Na místě tedy měli být už dva mrtví. I když věděl, že žena už volala pomoc, historku neodvolal.

 

Když se pak na místě ukázalo, že jde o výmysl, převzala si případ policie. Náklady na výjezd záchranných složek přesáhly 50 tisíc korun. Pro výtečníka si ještě ten den přišla hlídka. Dechová zkouška u něj ukázala přes dvě promile. K poplašnému telefonátu se přiznal. Proč to ale udělal, to policistům nevysvětlil.

 

 

Jde o muže, který má bohatý trestní rejstřík a už jednou byl podezřelý ze zneužití tísňové linky. Za šíření poplašné zprávy mu teď hrozí tři roky za mřížemi.
 

klma tn.cz / TV Nova