Hledají dva muže

Muž si založil dva eshopy. Za pár dní vylákal z lidí půl milionu

Téma:

Po muži, který ze zákazníků vylákal na internetu půl milionu a zboží nedodal, pátrají jihomoravští policisté. Pachatel si dvakrát založil podvodný eshop nabízející elektroniku, Policisté hledají muže, kteří vybírali v Praze z bankomatů peníze podvedených zákazníků.

Jen pár dní stačilo muži, aby na internetu okradl důvěřivé zákazníky o téměř půl milionu korun. Dvakrát si založil eshop, který nabízel různé zboží, především elektroniku, za zajímavou cenu. Podvodník požadoval platbu předem, objednané zboží ale nikdy nedodal.

 

"Během sedmidenního fungování portálu Hurá elektro vylákal uprostřed léta od osmadvaceti zájemců více než dvě stě tisíc korun. Skoro stejný počet zákazníků internetového obchodu Prostě elektro přišel v listopadu stejným způsobem během čtyř dnů fungování portálu o skoro čtvrt miliónu korun," vysvětlil mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

 

Policisté varují, že eshop, který platby předem nabízí jako jedinou možnost úhrady zboží, by měl být zákazníkům podezřelý, protože může být nebezpečný.

 

 

Brněnští kriminalisté si jsou jistí, že oba případy, tedy eshopy Hurá elektro a Prostě elektro, s sebou souvisí. Peníze okradených zákazníků vybírali podle Maláška v Praze z bankomatů dva muži. Policisté pátrají i po nich.

 

"Právě tyto osoby by mohly kriminalistům přinejmenším poskytnout důležité informace k dalšímu vyšetřování případu. Informace k jejich totožnosti uvítají na tísňové lince 158," doplnil Malášek.

vbo TN.cz