Pátrací akce

Muž slyšel výstřely. Údajného střelce hledal i vrtulník s termovizní

Pátrací akce na pražském Střížkově
Zdroj: TN.cz
Lokalitu, kde podle oznámení měla znít střelba prohledali desítky policistů.
Petr Barták
Petr Barták
Publikováno 26. 8. 2019
Téma:

Policejní manévry způsobil v neděli večer telefonát na tísňovou linku, kterým muž policii oznámil, že v oblasti zahrádkářské kolonie na pražském Střížkově zaslechl výstřely. Místo krátce na to prohledaly desítky po zuby ozbrojených policistů včetně psovodů i vrtulníku s termovizní. Nikoho však nenašli.

Podle mluvčího pražské policie Jana Rybanského přijali policisté oznámení o údajné střelbě kolem půl osmé večer. Do oblasti mezi Střížkovskou a Libereckou ulicí ihned vyrazilo několik policejních hlídek včetně Speciální pohotovostní jednotky. “Policisté na místě zasahovali v plné balistické ochraně a s dlouhými zbraněmi,“ uvedl k situaci na místě mluvčí.

 

Střížkovská ulice byla z bezpečnostních důvodů obousměrně uzavřena. Policisté v neprůstřelných vestách a se samopaly začali s pročesáváním lokality. Do pátrání se zapojil i psovod se služebním psem. Vytýčenou oblast rovněž přiletěl monitorovat vrtulník s termovizní.

 

 

Přes veškerou snahu a bezpečnostní opatření se však policistům nepodařilo objevit žádnou podezřelou osobu, či stopy, které by nasvědčovaly tomu, že na místě skutečně někdo střílel. A to i přesto, že policistům se během vyšetřování ozvali další svědci, kteří výstřely také zaslechli.

 

Přesto policie nechtěla situaci nijak podcenit a na místo byla vyslána výjezdová skupina kriminalistů, aby případ řádně zadokumentovala.
 

TN.cz