střelba v obci

Muž střílel na vsi u Jičína, mířil i na policisty! Ti ho těžce zranili

Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Střelba. Ilustrační foto
Téma:

V obci Nemyčeves na Jičínsku se ozvala střelba. Místní obyvatelé kontaktovali policii, která na místo přijela zasáhnout. Střelec obrátil zbraň proti policistům, ti ho postřelili.

Podle prvních informací obyvatele obce vyděsila v pondělí v 17:30 střelba, která se ozývala z lesa. Okamžitě zavolali policii, která po příjezdu zjistila, že si muž střílel na svém dvorku. Není jasné, z jakých důvodů muž na svém pozemku střílel. "Když ho policie oslovila, obrátil zbraň proti nim a začal střílet," potvrdila TV Nova policejní mluvčí Iva Kormošová.

 

Policie byla nucena zahájit střelbu. "Čtyřiatřicetiletého těžce zraněného muže vrtulník transportoval do hradecké fakultní nemocnice. Nikdo z občanů ani policistů nebyl zraněn," doplnila mluvčí.

 

Podle místních obyvatel se jedná od muže, kterého nedávno propustili z vězení. Údajně měl psychické problémy. Policie uvedla, že střílel krátkou střelnou zbraní. "Vlastní i kuši a plynovku," řekli TV Nova obyvatelé obce.

 

 

 

Policie okolí rodiného domu uzavřela. Na místě byl i psovod. Podle policie střílel muž z pistole, na její zkoumání se nyní zaměří policejní znalci. Případem se bude zabývat i Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Související témata:
mik TN.cz