Dostal 18 let

Muž ubodal pokladní, pak sám předstíral, že je obětí přepadení

Téma:

Na 18 let za mříže poslal v pondělí soud muže, který měl v Liberci ubodat prodavačku ve večerce. Žena byla podle obžaloby zavražděna velmi brutálně, než zemřela, velice trpěla. Odsouzený Václav Matouš podle soudu předstíral, že je také obětí přepadení. Rozsudek není pravomocný.

Státní zástupce pro muže požadoval výjimečný trest. Po vraždě se odsouzený navíc vydával za druhou oběť přepadení, měl totiž řadu zranění, která mu žena způsobila, když se bránila. Obžalovaný nejdřív odmítl vypovídat. Během vyšetřování se ale nakonec přiznal s tím, že večerku přepadl, protože potřeboval peníze na zaplacení ubytovny.

 

Od přísnějšího trestu kromě přiznání uchránilo devětatřicetiletého Matouše také to, že vyjádřil lítost a při vyšetřování spolupracoval. Soudkyně ale nevzala v potaz jeho argument, že vraždit neplánoval.

 

Soudkyni neobměkčila ani slova Matoušovy obhájkyně, že byl její klient ve finanční tísni a v době velkých mrazů mu hrozilo, že pokud nezaplatí nájem, bude se z ubytovny muset vystěhovat na ulici.

 

Podle obžaloby napadl devětačtyřicetiletou prodavačku muž hned po vstupu do prodejny, odvlekl ji do skladu a tam ji ubodal. Ženu měl bodnout celkem 14krát, při útoku dokonce zlomil čepel nože. Bránící žena jej ale zranila. Matouš skončil v krajské nemocnici v Liberci. Policistům tvrdil, že večerku přepadli dva muži.

 

 

 

Policisté po údajných útočnících z vratislavické večerky pátrali. Už po několika hodinách se ale policisté na Matouše.

 

Manželovi zavražděné ženy má podle soudu zaplatit dvoumilionové odškodné. Rozsudek zatím není pravomocný. Státní zástupce i odsouzený si ponechali lhůtu na odvolání.

vbo TN.cz